תאונות מדרכה

מהן תאונות מדרכה

אחריות העירייה  

אין ספק בעובדה כי אחריות העירייה היא נרחבת ונפרסת על תחומים רבים. בין התחומים הרבים, חלה אחריות על העירייה לתיקון ומניעת מפגעים כאלה או אחרים אשר יכולים לסכן את האזרח. ואכן, אנשים רבים תובעים כספי פיצויים מן העיריות על נזק שנגרם להם ממפגע בעירם. לצערם של אותם תובעים, לאור התקציבים הדלים של העירייה מחד והצרכים המרובים שתקציבים אלה צריכים למלא מאידך, כל תביעה מסוג זה נבחנת בקפידה ורק חלק קטן מתביעות אלה נענות לטובת הניזוק.

זה רק הגיוני שמערכת המשפט אינה ממהרת לפצות את הניזוקים כתוצאה ממפגעים הקיימים בעיר מסויימת שכן ישנם מפגעים רבים אך מעט כסף לתקנם; כתוצאה מכך חלה אחריות על האזרחים לנקוט ביתר זהירות ולהיות עירניים. למרות זאת, ישנם מקרים אשר אכן מזכים את הניזוק במלוא הסכום כתוצאה מרשלנות מוגזמת מצד העירייה. ישנו מקרה מתועד בנושא זהשקרה לעיריית ירושלים,בו הניזוק זוכה בעקות החלקה עם רכבו על כתם שמן בכביש,והשופט פסק כי אחריות העירייה לדרכים מבוססת בחוק. במקרה הספציפי הזה אכן הוכח שהכתם בכביש היה קיים מזה זמן רב ושאף הוגשו תלונות מצד האזרחים על מנת לתקנו והעירייה לא טרחה לתקן זאת.בעקבות כך קבע בית המשפט שהעירייה הייתה צריכה לצפות כי כתם שמן זה יגרום נזק כזה או אחר ולתקנו.

לסיכום, בכל הנוגע לתחום תאונות המדרכה, אין לרוץ להגיש תביעה נגד העירייה על כל דבר קטן. אם מדובר בנזק רציני שהיה ניתן לצפות אותו מצד העירייה, שם המקום להגיש תביעה וכמובן שמומלץ להעזר בעורך דין מפאת הסיבוכים הכרוכים בתביעות מסוג זה.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.