תאונות עבודה

ההגדרות לתאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שארעה בזמן עבודתו וכתוצאה מעבודתו של עובד אצל מעסיק או מטעמו של המעסיק.  

אם מדובר על עובד עצמאי- תאונת עבודה תחשב לכזו אם קרתה תוך כדי או עקב עיסוקו בעבודתו. תאונת עבודה נחשבת ככזו גם כאשר העובד בדרכו לעבודה מכל מקום (לא חייב רק ביתו), ובדרכו ממקום עבודה אחד לאחר. יש לציין שתאונה שקרתה בזמן העבודה אך אין לה קשר ישיר להלך העבודה עצמו לא תחשב כתאונת עבודה אלא אם כן יוכח שתאונה זו קרתה כתוצאה ישירה מהלך העבודה (לדוגמא התקף לב או אירוע מוחי).

כל אחד ואחד מאיתנו חשוף לתאונות עבודה במקום עבודתו. לכל מקום עבודה יש את הסיכונים שלו ולכן על פי חוק כל עובד בישראל מבוטח מפני תאונות בעבודה, כגון פגיעות גוף או מחלות שקרו כתוצאה מהמקצוע, במוסד לביטוח לאומי. במקרים בהם תאונת העבודה נגרמה כתוצאה ישירה מרשלונותו של המעסיק, לנפגע קיימת האפשרות לתבוע גם את חברת הביטוח של המעסיק בנוסף למוסד לביטוח לאומי.

מיותר לציין שהפרוצדורות הכרוכות בתהליכים אלה יכולות להיות מסורבלות ומסובכות מאוד. לאור העובדה שחברות הביטוח של המעסיקים והמוסד לביטוח לאומי משתמשים במקצוענים על מנת לייצג אותם, לא מומלץ לנפגעי תאונות עבודה לייצג את עצמם מול גופים אלה. ליווי משפטי של עורך דין המתמחה בתאונות עבודה מעלה את סיכויי הצלחת התביעה פי כמה וכמה ומאפשר לנפגע להחלים מפציעתו ולא לדאוג לגבי כספי התביעה.

עורך דין הרצל חלו עוסק מזה שנים רבות בתאונות עבודה וניהל עשרות תיקים בייצוג נפגעי תאונות עבודה מול חברות הביטוח של המעסיק וביטוח לאומי. מטרתו היא ייצוגם של אותם נפגעים בצורה הישרה והטובה ביותר וכמובן סיפוק מידע אמין ונכון ללקוחותיו תוך שמירה על האינטרסים שלהם.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.