אחריות המעסיק במקרה של תאונת עבודה

כל מעסיק בישראל מחוייב בשמירת סביבת עבודה בטוחה על ידי אכיפת כללי בטיחות ברורים. במקרה והמעביד נכשל בשמירת הכללים, ישנה סבירות גבוהה שתפוצו על ידיו במקרה שנפגעתם. כמובן שמעבידכם ישתמשו בביטוח יעודי לכיסוי ההוצאות המשפטיות שנזקקות במקרים מהסוג הזה.

כל מקרה של תאונה במקום העבודה תחויב בפיצויים מהמעסיק. גם אם החלקתם על רצפה רטובה או שנפגעתם בידכם מפעולה שעשיתם, מעבידכם יהיה חייב לפצות אתכם. כם במקרה ונשלחתם מחוץ לעובדה בנושא הקשור לעבודה וקרתה לכם תאונה, היא תחשב כתאונת עבודה ותהיה כרוכה בפיצויים.

זוהי זכותו של כל עובד בישראל לקבל פיצויים על תאונת עבודה שקרתה עד 7 שנים אחורה. אם נפצעתם במקום עבודתכם תהיו מחוייבים לעבור הליכים בירוקרטים על מנת שבקשת הפיצויים שלכם תאושר. הינכם מחוייבים לדווח למעסיקכם בתיאום עם נהלי העסק בו אתם מועסקים על פרטי התאונה, מכיוון שתחת אחריות מעבידכם לקבוע אם התאונה קרתה במסגרת העובדה או לא. אם לא קרתה פגיעה גופנית כלשהי עליכם בכל מקרה לתעד את פרטי המקרה, שכן הרבה פעמים ישנן פגיעות המופיעות בשלב מאוחר יותר (דימויים פנימיים וכו').

בתהליך רישום ודיווח על תאונתכם, עליכם לרכז בתיקייה את מסמכי התהליך (מסמכי תיק רפואי, תיעוד תהליך השיקום, הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה, תשלום על שירותים רפואיים וכדו'). תיעוד טפסים אלה הוא חשוב מאוד, במיוחד במקרה בו מעסיקכם בחר להכחיש את תאונתכם, ויעזרו לכם לתבוע את זכויותכם במקרה וקרתה לכם תאונת עבודה.

ייעוץ משפטי במקרה כזה הוא קריטי ביותר, שכן לעו"ד לנזיקין יש את הידע הנכון לייצג אתכם כראוי ולממש את זכויותכם הקבועות בחוק. בלי הידע המשפטי הנכון אתם עלולים לספוג נזק קשה והפסדים כלכליים על אף העובדה שהחוק מקנה לכם פיצויים רבים.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.