תאונות דרכים, באשמת מי?

רוב תאונות הדרכים, ויש שיגידו שכולן, נגרמות בגלל טעות אנוש. ישנן הרבה סיבות לתאונות הדרכים כגון- עקיפה באיזור אסור לעקיפה המסומן בפס לבן רציף, מהירות מופרזת, שכרות או השפעה של סמים נרקוטים, אי שמירה על מרחק מתאים מהרכב שמימול, אי עצירה בתמרור עצור או באור אדום, חישוב לא נכון של מרחקים וכו' וכו'. בכל המקרים הנל הגורם לתאונה הוא שיקול דעת לקוי מצד הנהג.

יש שיגידו שחלק מתאונות הדרכים נגרמות בשל אי תפקוד מסויים של הרכב לדוגמא רכב שבלמיו לא עובדים או כל בעיה מכנית אחרת. אבל, האם זה לא גם שיקול דעת הנהג? הנהג הוא זה שאחראי לבדוק ולוודא שרכבו הוא אכן תקין וכשיר לנהיגה על הכביש, במיוחד בעונת החורף בה יותר מסוכן לנהוג. כמו כן על נהג שקול לדעת שהשפעת אלכוהול או סמים אחרים על גוף האדם מטשטשת את שיקול הדעת ומהירות התגובה ועליו לבחור לא לנהוג במצב כזה. לצערינו, לא כולם עושים זאת.

עובדה נוספת מאוד חשובה בעניין תאונות הדרכים, היא שלעיתים נדירות מאוד רק רכב ונהג אחד מעורבים בתאונה, שכן תאונת דרכים על פי הגדרת כולנו היא לרוב בין שני כלי רכב או יותר, ובין כלי רכב להולכי רגל.

אי אפשר לומר שהממשלה לא מנסה להתמודד עם תאונות אלה באמצעי אכיפה שונים כגון- קנסות על עבירות כאלה ואחרות, וקנסות מוגדלים במיוחד על עבירות התנועה השכיחות שהכי גורמות לתאונות כגון אי ציות לךתמרור, עקיפה באיזור אסור לעקיפה, אי ציות לרמזור, שיחה בטלפון תוך כדי נהיגה וכו'. בנוסף, נעשה שימוש באמצעים אלקטרוניים כגון מכמנות בטיחות, מצלמות מהירות ועוד.

למרות כל אלה, מספר תאונות הדרכים בישראל לא פחת משמעותית בשנים האחרונות.

תאונות הדרכים לא תמיד נגרמות בגללנו והרבה פעמים נגרמות כתוצאה משיקול דעת מוטעה של נהגים אחרים המסכנים את כל שאר הנהגים בכביש.

אם נקלעתם לתאונת דרכים, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים על מנת לטפל בצרה בצורה הטובה ביותר.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.