תאונות דרכים וטלפונים סלולריים

על פי נתונים סטטיסטים, לאנשים המשתמשים בטלפונים סלולריים יש פי 4 יותר סיכוי להיות מעורבים בתאונות דרכים מאשר אלה אשר אינם משתמשים בהם, במיוחד כיום בעידן הסמארטפונים. מחקר אחר מראה שכ80 אחוז מכל תאונות הדרכים הן כתוצאה מהסחת דעת של הנהג- ודיבור בטלפון הסלולרי, שלא לדבר על שליחת הודעות טקסט,  היא אחת מההסחות הבולטות.

תאונות דרכים וטלפונים סלולריים הם שילוב רע מאוד שהרבה פעמים הולך ביחד ממספר סיבות; הראשונה, הרבה נהגים מורידים את העיניים שלהם מהכביש ואפילו מזיזים את היד שלהם מההגה על מנת לחייג בטלפון. גם בזמן השיחה עצמה בטלפון הנהג עלול לנסות לשלוט על ההגה ביד אחת בזמן שהוא מחזיק את הטלפון הנייד ביד השנייה.

אפילו כשנהג יכול להשתמש באופציית הרמקול או באוזניות, תאונות דרכים וטלפונים ניידים עדיין נשארים שילוב מסוכן. לעיתים, רק עצם הדיבור בטלפון יכול להוות הסחת דעת של הנהג מהכביש. אם הוא מנסה לפתור בעיה קשה בעבודה, לדוגמא, הוא עלול לא להתרכז במכונית מלפניו אשר עושה עצירה פתאומית או משאית שהאטה על מנת לפנות מבלי לאותת.

אתם יכולים להמנע מתאונות דרכים הנגרמות כתוצאה משימוש בטלפון נייד על ידי עצירה בחניון או בשולי הכביש ולנהל את השיחות שלכם שם. אם אתם רוצים להיות יותר זהירים, אתם יכולים להחליט שאינכם עונים לטלפון יותר בזמן נהיגה. במקום זאת, חכו עד שתגיעו ליעדכם לפני שאתם מתקשרים או עונים לשיחת טלפון נכנסת.

אם בכל זאת נקלעתם למצב של תאונת דרכים, עורך דין הרצל חלו מתמחה בנושא תאונות הדרכים ויוכל למצות את זכויותכם עד תום.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.