נהגים חדשים

לאחר צליחת התאוריה והטסט, נהגים חדשים מלווים על ידי נהג מלווה למשך שישה חודשים כאשר המטרה היא להתנסות בכביש מחוץ לשיעורי הנהיגה ולפני שניתן חופש מוחלט לנהג החדש. אך תהליך זה אינו מונע את מעורבות הנהגים החדשים בתאונות דרכים.

הסטטיסטיקה אומרת שנהגים חדשים נמצאים בסיכון גבוה פי 4 מנהגים ותיקים להיות מעורבים בתאונת דרכים. כתוצאה מכך ביטוח לנהג חדש הוא מאוד יקר ואינו עולה כמו ביטוח רגיל. הסיבות לתאונות הרבות בקרב נהגים צעירים הן לרוב מובנות וכתוצאה מחוסר ניסיון, אך ישנן כאלה שנגמרו מטעויות פטאליות ושהיו להן תוצאות  בהתאם.

נהגים חדשים נוטים להיות הרבה יותר פרועים על הכביש מכיוון שהם חווים את החופש שלהם וחוסר התלות שלהם בהורים או חברים על מנת להסיע אותם. כתוצאה מתחושת חופש זו נהגים חדשים נוטים לעשות טעויות של חוסר תשומת לב בכביש שרובן נגמרות בתאונות מינוריות, אבל חלקן נגמרות בתוצאות טרגיות.

נהגים חדשים מוסחים מאוד בקלות מהכביש ויכולים לגרום לתאונות דרכים קטלניות. הסחות הדעת כוללות המון אלמנטים כגון שמיעת מוזיקה חזקה, כיוון מראות, דיבור עם חבר וכמובן שימוש בטלפונים סלולריים. כמובן שחוסר הניסיון הוא גם אלמנט שכן הוא גורם לנהג החדש להגיב בפחות יעילות מאשר נהג ותיק. בנוסף, נהגים חדשים נוטים לחרוג מהמהירות המוגבלת, הרבה פעמים על מנת להרשים את חבריהם, והרבה פעמים גם לנהוג תחת השפעת אלכוהול או סמים אחרים המסוכנים לנהיגה ומשבשים את שיקול הדעת.

מכל סיבות אלה ועוד, על הנהג החדש להיות מודע לחשיבות הביטוח של הרכב ואחת הדרכים להוזיל את הפרמייה היא לשמור על עבר נקי מעבירות תנועה.

אם בכל זאת נקלעתם למצב של תאונת דרכים, פנו ליעוץ משפטי על מנת לצמצם את הנזקים.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.