אחריות מכון הכושר

רבים מכם בוודאי החליטו לחזור לכושר לא מזמן, או שיחליטו לעשות זאת אחרי החגים, או שהולכים למכון הכושר באופן קבוע כחלק מאורח חיים בריא. מה שאולי אינכם יודעים הוא שתאונות לא קיימות רק בצורת תאונות דרכים, אלא הן יכולות לקרות הרבה פעמים בחדר הכושר. אם כן, מה היא אחריות מכון הכושר במקרה של פציעה הנגרמת לכם שם?

הדבר הראשון שחשוב לדעת בנושא זה, הוא שעל מנת לפתוח ולהפעיל מכון כושר על המכון לקבל רישיון עסק. על מנת לקבל אחד כזה, על המכון לעמוד בתנאים שנקבעו בחוק, בהם כלולים בין היתר: מרחק סביר חייב להשמר בין מכשיר למכשיר; בכל מכשיר יש להראות הוראות בולטות מהייצרן בשלוש שפות- אנגלית, עברית וערבית; המכון חייב לרכוש ביטוח המכסה את כל המתאמנים בו. בנוסף, על פי החוק במכון הכושר חייב להיות נוכח מדריך מוסמך אשר תפקידו הוא לפקח על המתאמנים ולהדריך אותם בעת השימוש במכשירים במכון.

הדבר השני שחשוב לדעת, הוא שכל מתאמן הרוצה להרשם למכון כושר מחוייב להמציא אישור רפואי הקובע שהוא כשיר לאימון גופני.  אם מדובר בקטין, עליו להציג תעודה חדשה כל שנתיים.  אם הינכם מתאמנים אקראיים במכון הכושר תצטרכו לחתום על הצהרה האומרת שהינכם כשירים לאימון ואינכם סובלים מבעיות רפואיות העלולות לסכן אתכם בעת האימון.

ישנם מקרים בהם תבעו את מכון הכושר ואכן זוכו אנשים אשר נפגעו בעת האימון. לדוגמא:

–          בית המשפט זיכה מתאמן שנפצה ברגלו מנפילת משקולת עליה, וחייב את המכון בתשלום בסך של 14,70 ש"ח. מכון הכושר נמצא אשם ברשלנות בכך שלא החליף את תפס המשקולות בזמן שהוא היה כבר לא ראוי לשימוש מהיותו בלוי ולא החזיק כראוי את המשקולות.

ישנם מקרים רבים ונוספים של תביעות בגין פציעות, אם נפצעתם בעת אימון חשוב מאוד שתפנו ליעוץ משפטי על מנת למצות את זכויותכם בחוק עד תום.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.