האם אתם יכולים לקבל רישיון בשנית?

על מנת למנוע תאונות דרכים, ישנם אנשים רבים אשר מופנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בשביל חוות דעת לגבי חזרתם לנהיגה. אנשים אלה הם לרוב עברייני תנועה ממגוון סוגים שרשיונים נשלל כתוצאה מעבירת סמים, נהגים עם הרשעות קודמות רבות, עברייני תנועה אשר רשיונם נשלל ועוד. בנוסף לאלה, באים למכון אנשים אשר אובחנו על ידי רופאם כסיכון לעצמם או לסובבים אותם בכביש ולכן צריכים להבדק על ידי המכון לקבל אישור לנהוג. כמו כן, אנשים אשר הגיעו לגיל מסוים המחייב בדיקה או אנשים נכים המוכרים על ידי משרד הבטחון או ביטוח לאומי.

במכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאים לפסול את רשיונו של נהג לתקופה של שנה, שנתיים או אפילו לצמיתות אם ישנן בעיות קשות המחייבות הליך זה. על ההחלטה לביטול הרישיון ניתן לערער עד 30 יום מיום ההחלטה ומומלץ מאוד לעשות זאת בעזרת עורך דין המתמחה בתחום זה. עורך דין המומחה בתחום זה יגיש את הבקשה יחד עם אישור מצב רפואי מרופא מומחה המחליט אם הנהג כשיר לנהיגה. תופתעו לגלות שאנשים רבים אכן מצליחים לקבל את רישיונם חזרה במידה והשתמשו בעורך דין ולכן זה חשוב מאוד שתלכו ליעוץ משפטי אם נשלל רשיונכם. הרבה מפגיעות גוף קשות אשר הצריכו ניתוחים לאנשים מסוימים כמו שחזור איברים או אפילו ניתוח שחזור גולגולת הצליחו לקבל רשיונם חזרה באמצעות שימוש בעורך דין, אספקת המסמכים הרלוונטים ואישורים מרופאים מומחים.

במידה והשלילה הייתה זמנית, אחרי התקופה של השלילה ניתן לקבל את הרישיון חזרה וזה במידה שהוכחתם עצמכם כשירים ועברתם את המבחנים של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במקרים רבים תהליך זה הוא ארוך ומלא בפרוצדורות אך אם נעשה בעזרתו של עורך דין מומחה יכול התקצר ולהניב תוצאות טובות הרבה יותר.

אם נשלל רשיונכם , פנו במהירות ליעוץ משפטי על מנת לבדוק את האפשרויות שלכם.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.