ביטוח החובה לאופנועים- בעד ונגד

תאונות האופנוע בארץ ישראל עברו וחצו כל סטטיסטיקה בעולם. למה זה קורה? רבים יגידו שזה קורה בגלל הנהגים במכוניות שאינם מסתכלים במראות מספיק, אינם מחפשים את האופנוע, ולרוב האופנוע נעלם בשטח העיוור, שאותו לא ניתן לראות במראות. אחרים יאמרו שתאונות דרכים נגרמות בגלל הרוכבים עצמם, אשר משתחלים בין מכוניות, עוקפים במקומות לא חוקיים והרבה פעמים עוברים על חוקי התעבורה. האמת היא, ששני הצדדים צודקים.

בגלל כל אלה, לא מפתיעה כלל וכלל העובדה שמחירי ביטוח החובה לאופנועים מרקיעי שחקים, וזה בהוראת משרד האוצר. האם זו גזירה קשה מדיי על הרוכבים? לא בטוח. הרי מחיר הביטוח בעצם משקף את הסיכוי שתהיו מעורבים בתאונה וכמה בעצם, בסופו של דבר, אתם עלולים לעלות לביטוח. מפאת הסיבה שרוכבי אופנוע נקלעים לתאונות באופן תדיר ובנוסף לכך, התוצאות של תאונות אלה הן לרוב קשות וקטסטרופיות לרוכב בעיקר, חברות הביטוח ומשרד האוצר אכן צודקים במחירי הביטוח, כנראה.

לעומת זאת, רוכבי האופנוע העלו מספר טענות הגיוניות כנגד העלאת מחירי ביטוח החובה לאופנועים; לאחר העלאת המחירים אחזקת אופנוע כבר לא כל כך משתלמת שכן רבות הן הפעמים שהביטוח יעלה יותר מכלי הרכב עצמו. כתוצאה מכך, הם יאלצו לעבור למכוניות, מה שיגדיל את הזיהום הסביבתי ואת הפקקים, אשר גם ככה מאוד חריפים בארצינו.

קשה להתווכח עם הטיעונים של שני הצדדים, שכן לשניהם יש נקודות מאוד טובות. אבל, המציאות היא שמחירי ביטוחי החובה של האופנוע לא הולכים לרדת בקרוב, והסיכון בנסיעה על האופנוע גם הוא כנראה לא ישתנה במציאות של היום. אם נקלעתם לתאונת אופנוע, פנו ליעוץ משפטי על מנת לצמצם את הנזק ולקבל את המגיע לכם בחוק.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.