פגע וברח

ברוב המקרים של תאונות דרכים, הנהג האשם מוסר את פרטי הביטוח שלו לנהג הנפגע וזה מגיש תביעת פיצויים לחברת הביטוח של הפוגע. אבל, מה קורה במקרה של תאונה בין שני רכבים, אבל הרכב הפוגע בורח? או, כמו במקרים רבים ששמענו עליהם לצערנו, נהג פוגע בהולך רגל ופשוט בורח מהמקום כל עוד נפשו בו ולא מזעיק עזרה לנפגע? מעבר לכך שעל פי דעת הרוב זהו מעשה נפשע מאין כמוהו שכן הנהג שברח מסכן את חייו של זה שפגע בו על ידי כך שלא מזעיק עזרה, מה עושים הנפגעים? למי הם פונים על מנת לקבל פיצויים?

ישנה קרן לפיצויי נפגעים בתאונות דרכים הנקראית 'קרנית'. קרן זו הוקמה על ידי המחוקק על מנת לפצות נפגעי תאונות פגע וברח. זוהי בעצם חברת ביטוח לכל דבר, ותהליכי תביעות הפיצויים מתנהלים מולה באותה דרך אשר היו מתנהלים מול חברות הביטוח של הנהג האשם, אם הייתה ידועה לנהג הנפגע. הכספים המוענקים על ידי קרן זו בפיצויים הם למעשה כספי הציבור.

על מנת להגיש תביעה לקרנית, על נפגע בתאונת פגע וברח להוכיח שהוא אכן היה מעורב בתאונה כזו. להוכיח תאונה כזו יכול להיות בעייתי במידה ואין עדים לתאונה, אך ניתן להוכיח לפעמים על ידי דו"חות משטרה או מסמכים רפואיים.

לאחר שהוסכם על ידי הקרן שזו אכן תאונת פגע וברח מתחיל שלב תביעת הפיצויים. תהליך זה מתנהל באותה צורה שהוא מתנהל מול חברות הביטוח הרגילות, בו צריך להציג מסמכים רפואיים של הפגיעות, הוצאות רפואיות שנגרמו בגלל התאונה וכל מסמך המאשר את המצב הרפואי, הכלכלי והנפשי של הנפגע. קרנית יכולה לעזור גם במצב שבו לנהג האשם אין ביטוח בתוקף.

מומלץ ביותר להשתמש בשירות עורך דין לנזיקין המומחה בתאונות דרכים במקרים כאלה שכן התהליכים ברוב המקרים הם ארוכים ומסובכים, וכדאי לכם שיהיה מישהו מומחה בתחום שייצג את האינטרסים שלכם וימצה את זכויותכם בחוק.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.