אבהות

קביעת זהותו של אבי הילד הנה בעלת השלכות כבדות משקל על  גורל חיי הקטין הן בנוגע לזכויותיו וחובותיו של האב כלפיו והן בנוגע לסטאטוס של הקטין בכל הקשור לענייני נישואין וירושה.

לעניין קביעת אבהות זכותו של קטין לדעת מיהו אביו הינה זכות שנגזרת מחוק יסוד כבוד האדם זכות יסוד כבוד האדם כוללת את רצונו של הקטין כילוד אנוש לדעת מוצאו, כדי לשמור על זכויותיו הקנייניות, המשפחתיות והאנושיות.

טובת הילד הוא העקרון המנחה  במקרים מהסוג הנ"ל, האבהות נקבעת ע"י בדיקת רקמות .

יש להגיש  תביעה לבית המשפט לענייני משפחה למתן צו לביצוע בדיקת רקמות לאב אשר מוגשת יחד עם תביעה למזונות הקטין זאת משום שחובתו של האב לשלם מזונות לקטין הנה רק לאחר שנקבע שהוא אכן האבא ורק אם נגזר עליו לשלם מזונות לילד הקטין.

במסגרת התביעה ניתן לבקש מבית המשפט להורות להוציא צו לבדיקת אבהות שתבוצע בבי"ח. פרט חשוב הוא כי במידה והגבר מסרב לבצע בדיקת אבהות, במיוחד כיום שאין הדבר כרוך בבדיקה פולשנית  .

מה גם שהסירוב מגיע ללא הסבר מוצדק לכך או מבלי לטעון טענות שיסתרו את טענת האישה בנוגע לסבירות כי הנו אבי הילד, הדבר עלול לפגוע בו ולשמש ראייה כנגדו.

התוצאה במצב כזה  עלולה להיות שבית המשפט יקבע כי הוא האבא חרף העובדה שאין ממצאים של בדיקת רקמות המצביעים על כך .

לפני נקיטת הליך משפטי מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום.

עורך דין הרצל חלו, נמצא כאן עבורכם בכדי לטפל לכם בתיק האבהות, מתוך ניסיונו הרב הוא יסייע לכם מתוך הבנה ורגישות למצב ומבטיח ללוות אתכם בתהליך בצורה הטובה ביותר עבורכם ובצורה בה תקבלו את השרות המגיע לכם.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.