לאחר תאונת דרכים: עורך דין וסידורים נוספים

לצערנו, אחוז הנפגעים בתאונות דרכים מדי שנה בישראל הוא מבין הגבוהים בעולם. אנשים רבים נפגעים בתאונות דרכים, וכמעט כל נהג יקח חלק במהלך חייו בתאונת דרכים "קלה". תאונות דרכים קשות גורמות לנזקי גוף בלתי הפיכים או כאלה הדורשים תהליך שיקום ארוך ומייגע. תאונות דרכים קלות יותר גורמות לנזק ברכוש, ולא פעם להפסדים כספיים ועוגמת נפש מצד נהגים שלא יודעים את הזכויות שלהם. לאחר תאונת דרכים, יש לבצע מספר רב של סידורים. גופים כמו בתי חולים, משטרה וחברות ביטוח, ידרשו ממכם למלא טפסים, להעניק עדות ולהגיש ראיות. רבים מהנפגעים מעדיפים להיעזר בעורך דין לענייני נזיקין בשביל להפחית את עול הביורוקרטיה ולהשיג את הפיצויים(אם הם זכאים לכך), במהירות האפשרית.

טיפול רפואי ומשטרה

מיד לאחר תאונת הדרכים חשוב לפנות למיון. לא תמיד הנפגעים מודעים לנזק הרב שנגרם להם. התמהמהות בקבלת טיפול רפואי עלולה להביא לעיתים לנזק בלתי הפיך. חשוב לקבל טיפול! בנוסף לטיפול, יש לתת  פירוט נרחב בבית החולים על מצבכם. חברת הביטוח (אליה תגישו תביעה כדי לקבל פיצויים), שמה דגש רב על מה שידווח בבית החולים. חשוב שתדייקו ואף תשמרו את התיק הרפואי לאחר מכן. המסמכים בתיק הרפואי יעזרו לכם להתנהל מול חברת הביטוח בהמשך. אך מי ישלם על חיוב הטיפול בבית החולים? פה חשוב מאוד שהמשטרה תהיה מעורבת. לאחר דיווח למשטרה, תקבלו אישור מטעמה. האישור יסייע להעביר את חיוב הטיפול לחברת הביטוח וזו תשלם במידי.

עורך דין והגשת תביעה

הפיצויים המגיעים לכם עלולים להתעכב יותר זמן ממה שחשבתם. חברת הביטוח נגדה תגישו את התביעה, תנסה לא פעם לשלוח נציגים שיתחקרו, ישאלו שאלות וינסו להכשיל אתכם על מנת לשלם לכם כמה שפחות פיצויים. בנוסף, אם תתמהמהו בהגשת התביעה, עלולה לחול עליה התיישנות ותפסידו את זכויותיכם. מומלץ מאוד לעזר בערוך דין לענייני נזיקין. עורך דין יעזור לכם ויענה במקומכם על השאלות המכשילות של החוקרים מחברת הביטוח, יסייע  לכם עם ההליך הביורוקרטי של הגשת התביעה, ובסופו של דבר ישיג לכם את כל הפיצויים המגיעים לכם. סעו בזהירות.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.