הבהרה על תאונות עבודה

רבים מכם בוודאי אינכם יודעים מה קורה כאשר נפגעתם בתאונת דרכים בדרככם לעבודה או מהעבודה.

 זהו מצב מורכב יחסית- אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים אתם זכאים על פי חוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. מכיוון שמדובר בתאונת דרכים שהתרחשה בדרככם לעבודה או ממנה, אתם גם זכאים ומכוסים על ידי החוק לפיצויים לנפגעים בתאונת עבודה.

מה שעושים במצב כזה, בתאונת הדרכים תובעים את חברת הביטוח של הפוגע בכם ובתאונת העבודה תובעים פיצויים מביטוח לאומי.

אבל, ישנם מספר דברים שעליכם לדעת במצב כזה:

-אינכם יכולים לקבל פיצוי כפול גם מביטוח לאומי וגם מחברת הביטוח של הרכב הפוגע. הפיצוי שינתן מביטוח לאומי במקרה זה יקוזז מסכום הפיצויים הניתן לכם מחברת הביטוח של הפוגע בכם.

– עליכם, הנפגעים, במקרה כזה להוכיח שתאונתכם אכן קרתה בדרככם לעבודה או ממנה, שכן כל סטייה מדרככם הרגילה בדרך לעבודה שבה נפגעתם מבטלת את ההגדרה של תאונת הדרכים כתאונת עבודה. לדוגמא, אם עצרתם בדרך על מנת לקנות מצרכים ביטוח לאומי לא יכיר במקרה זה כתאונת עבודה.

אבל, במקרה ועצירתכם בדרככם לעבודה או ממנה נעשתה על מנת לאסוף ילדכם מגן או בית הספר עדיין תחשב תאונה זו כתאונת עבודה.

אם אכן תאונת הדרכים שלכם הוכרה על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה, יש לכם אופציה לפנות לועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי אשר תבחן את מידת פגיעתכם כתוצאה מתאונת הדרכים שעברתם, ותקבע את רמת הפיצוי שאתם זכאים לה מביטוח לאומי כמו את אחוזי הנכות, אם יש כאלה. חשיבות הקביעה מועדה זו היא ענקית, שכן קביעה זו תחייב את חברת הביטוח של הנהג הפוגע לשלם לכם את הפיצוי התואם לקביעה.

פנה אלינו

 • שם מלא
  אימייל
  טלפון
  נושא
  טלפון :09-7407840
  פקס:09-7407841
  רחוב התע"ש 10,
  ת.ד. 2094, כפר סבא.